Świętokrzyskie miasta z pieniędzmi na zakup elektrycznych i wodorowych autobusów
Ośrodki, w których funkcjonuje transport publiczny, mogą ubiegać się o dotacje na jego rozwój. Musi on opierać się na ekologicznych rozwiązaniach.
Zarząd województwa świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków na projekty z zakresu mobilności miejskiej (działanie 3.1 programu regionalnego na lata 2021–2027). Dofinansowane zostaną przedsięwzięcia przewidujące zakup taboru oraz przeprowadzenie prac inwestycyjnych związanych z rozwojem infrastruktury poprawiającej jakość usług transportowych oraz ich dostępność, a także zwiększających bezpieczeństwo użytkowników.
W przypadku zakupu taboru mowa o nowych autobusach, które muszą być pojazdami bezemisyjnymi, tj. elektrycznymi lub wodorowymi, z preferencją dla tych ostatnich, co wynika z przyjętych kryteriów oceny projektów.
Punkty ładowania pojazdów elektrycznych
Druga kategoria, która może być przedmiotem projektów, to szeroko rozumiana infrastruktura służąca ekologicznej mobilności miejskiej. Jej rozwój może obejmować budowę, przebudowę i modernizację infrastruktury na potrzeby transportu miejskiego i komplementarnych form mobilności, w tym w szczególności:
∑ w zakresie infrastruktury transportu (np. stacje ładowania pojazdów elektrycznych, stacje tankowania wodoru, infrastruktura OZE, rozwój systemów autonomicznych, pętle...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta